top of page
Gönen Orhan Açık Kapı İletişim

GÖNEN ORHAN

İletişim ve Strateji Danışmanı

1987 yılından bu yana gerek kamuda, özellikle yerel yönetimlerde, gerekse özel sektörde iletişim ve halkla ilişkiler projeleri yapmaktadır.

 

1989 yılı yerel seçimlerinden itibaren İlçe, İl ve Büyükşehir Belediye Başkanlıkları için seçim kampanyaları yürüttü.

 

1999 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim kampanyası sonrası 1999-2000 ve 2003-2004 yılları arasında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı danışmanlığı yaptı.

 

2014 yılı 30 Mart Mahalli Seçimlerinde Antalya İli Muratpaşa Belediye Başkanlığı seçim kampanyasını yürüttü. Aynı belediyede, 360 derece İletişim ve Halkla ilişkiler projesi olan AÇIK KAPI ve ambalaj atıklarının yerinde dönüşümünü hedefleyen ödüllü Çevreci Komşu Kart projelerini uygulamaya alarak danışmanlığını yürüttü.

 

​2019 yılı 31 Mart İstanbul-ŞİŞLİ ve Antalya Muratpaşa Belediye Başkanlığı seçimlerini yürüttü. Seçim sonrası Şişli’de KOMŞU MASA Halkla İlişkiler ve İletişim Projesini uygulamaya aldı. Aynı proje Kartal, Kuşadası, Efeler ve Çerkezköy’de de uygulamaya alınarak Türkiye Yerel Yönetimleri açısından bir standart geliştirmeye adım atılmış oldu.

 

Gönen Orhan İletişim danışmanlığı ve seçim kampanyalarının yanı sıra, Türkiye Tanıtımı başta olmak üzere, bölge ve kent tanıtımlarında projeler yürütmüştür. Marka Kent projeleri, Sanal Müze projeleri başta olmak üzere özellikle kültürel ağırlıklı projelerde çalışmaktadır.

 

Yerel Yönetimler ve Kentleşme ve Kent Hakkı özel ilgi alanıdır. Bu alanda, 2014 yılında yayımlanan, yerel yönetimlerde iletişim ve halkla ilişkileri anlatan “DOKUN” ve 2018'de yayımlanan yerel yönetimlerde aşağıdan yukarıya örgütlenmeyi anlatan “MAHALLEDEN KENT PARLAMENTOSUNA” isimli kitapları ve çeşitli köşe yazıları bulunmaktadır. Halen “Temsili Demokrasinin Krizi ve Mahalle Meclisleri” üzerinde çalışmaktadır.

PROJE YÖNETİM EKİBİ

Aysun Köprülü Açık Kapı Proje Koordinatörü

AYSUN KÖPRÜLÜ

Proje Koordinatörü

Serap Çorakçı Halkla İlişkiler Proje Yöneticisi

SERAP ÇORAKÇI

Proje Yöneticisi

Naile Kaplan Halkla Belediye İlişkiler Proje Yöneticisi

NAİLE KAPLAN

Proje Yöneticisi

Gamze Üstünlü Açık Kapı Grafik Tasarım

GAMZE ÜSTÜNLÜ

Grafik Tasarım

Ö. Burak Kaplan Açık Kapı Bilgi Teknolojileri

Ö. BURAK KAPLAN

BT Sorumlusu

AÇIK KAPI Halkla İlişkiler ve İletişim Projesi, Gönen Orhan tarafından geliştirilip, Beşiktaş Sekizinci Noterliğinin 21 Temmuz 1999 tarih ve 37319 sayılı onayıyla,  Türk Patent Enstitüsü, Marka Tescil Belgesi: 25 Şubat 2015 tarihinde, 2015 16114 marka no ile Ceren Tanıtım Ltd. Şti.ye tescil edilmiştir.

AÇIK KAPI Projesine ait bilgiler Gönen Orhan’ın “DOKUN: Yerel Yönetimler Halkla İlişkiler ve İletişim El Kitabı”nda” 63-70 sayfalarında  Açık Kapı başlığı altında  yer almaktadır.

AÇIK KAPI Halka İlişkiler ve İletişim projesine ait domainler acikkapi.org, acikkapiiletisim.org, acikkapiiletisim.com, herkeseacikkapi.com olmak üzere Ceren Tanıtım Ltd.Şti.’ye tescillidir.

Gönen Orhan tarafından geliştirilip, telif ve proje onayları Ceren Tanıtım Ltd. Şti.ye ait olan AÇIK KAPI projesinin ilk uygulama yeri Muratpaşa Belediyesi olmuştur. 

bottom of page