top of page
Turunç Masa Halkla İlişkiler ve İletişim Projesi

MURATPAŞA BELEDİYESİ - TURUNÇ MASA

Gönen Orhan tarafından geliştirilip, telif ve proje onayları Ceren Tanıtım Ltd. Şti.ye ait olan AÇIK KAPI projesinin ilk uygulama yeri Antalya Muratpaşa Belediyesi olmuştur.

 

Antalya Muratpaşa Belediyesi “Turunç Masa” projesi 11 Aralık 2014 de faaliyete geçmiştir.

 

Turunç Masa, Açık Kapı projesi ile vatandaşlarına fark yaratan hizmetler sunarak diğer belediyelere de Açık Kapı kent yönetiminin halkla ilişkiler örgütlenmesinde ne kadar önemli olduğunu ortaya koymuştur.

 

Turunç Masa, belediye başvuru masası, 7/24 çağrı merkezi, gezici ekipler, sosyal medya, web ve basın birimleriyle Muratpaşalılar’ın istek, öneri ve şikayetlerini alır.

 

Turunç masa şu cümleyle başlar: “Size nasıl yardımcı olabiliriz?”

 

Talep alındığı anda vatandaşın telefonuna giden SMS ile bilgilendirme yapılır. Başvuru numarası ile vatandaşın da takibi sağlanır. Talep alt birimler tarafından alınır alınmaz Turunç Masa Koordinasyon Merkezi’ne iletilir. Artık bu talebin takipçisi koordinasyon merkezi olur ve en geç 2 gün içerisinde müdürlüklerle koordineli şekilde vatandaşa dönerek süreçle ilgili geri bildirim yapar. Koordinasyon merkezi takibiyle müdürlüklere aktarılan talepler müdürlüklerdeki Turunç Masa temsilcileri tarafından ele alınır.  Sorun çözüldükten sonra veya yasal yetkisizlik nedeniyle hukuken çözülemiyorsa detaylı bilgiler ile konu Turunç Masa koordinasyon merkezine aktarılır.

 

Turunç Masa Koordinasyon Merkezi vatandaşa geri dönüş yaparak bilgi aktarımı sağlar.


Turunç Masa’nın son iletişim cümlesi vatandaşa kurulur ve belediyenin vatandaş için var olduğunun altı çizilir:  “başka bir arzunuz var mı?”

BAŞVURU KANALLARI:

- Yüz Yüze Başvuru
- 7/24 Çağrı Merkezi
- İnternet, Web sitesi, e-mail
- SMS
- Sosyal Medya
- Posta, Dilekçe
- Gezici Ekipler
- Mahalle toplantıları
- Doğum, Nikah, Cenaze hizmetleri
- Özel Kalem

 
Yüz Yüze Başvuru: Belediye içerisindeki Turunç Masa başvuru masasından istek, öneri ve şikayetler alınır.


Çağrı Merkezi: Çağrı merkezi ekibi 444 80 07 numaralı telefondan 7/24 vatandaşın istek, öneri ve şikayetlerini işleme alır.

 

Gezici Ekipler: Turunç Masa kurumsal araçları ile mahalleleri gezen, bizzat yerinde mahalleyi ve muhtarları dinleyen gezici ekipler mahalle toplantılarında ve ziyaretlerinde elde edilen verileri koordinasyon masasına aktarır. Gezici ekipler taşınabilir bilgisayarlar aracılığı ile istek, öneri ve şikayetleri işleme alarak koordinasyon merkezine ulaştırır ve sonrasında ilgili dönüşlerin yapılmasını takip eder.


Sosyal Medya: Belediyenin sosyal medya mecraları Twitter ve Facebook’dan gelen talepler alınır ve Turunç Masa tarafından bu taleplerin takibi gerçekleştirilir.


E-Posta-Web:
info@turuncmasa.com ve www.turuncmasa.com adresinden başvurular online olarak alınır.

bottom of page