top of page
Komşu Masa Halkla İlişkiler ve İletişim Projesi

ŞİŞLİ BELEDİYESİ - KOMŞU MASA

İstanbul Şişli Belediyesi “Komşu Masa” projesi 19 Aralık 2019 tarihinde faaliyete geçmiştir.

 

Şişlililerin istek, öneri ve şikayetlerini doğrudan almak ve vatandaşımıza dokunmak için Komşu Masa Halkla İlişkiler ve İletişim Projesi hayata geçmiştir.

 

Komşu Masa’da; belediyenin ana hizmet binasında yer alan başvuru masası, 7/24 çağrı merkezi, gezici ekipler, sosyal medya, web, mail, dilekçe, yasal kanallar (Açık Kapı, CİMER) vb. yollardan; Şişlililerin istek, öneri ve şikayetleri kayıt altına alınıyor. Komşularımızın taleplerini aldığımız anda telefonlarına SMS ile bilgilendirme yapıyoruz ve SMS’de ileteceğimiz başvuru numarası ile komşularımızın da talepleri hakkında istedikleri an bilgi almalarını sağlıyoruz.

 

Komşu Masa Halkla İlişkiler ve İletişim Projesi’nde, talep alt birimler tarafından alınır alınmaz Komşu Masa Koordinasyon Merkezi’ne iletilir. Koordinasyon Merkezi, talebin kurum içerisindeki takipçisidir ve en geç 48 saat içerisinde komşularımıza dönerek süreç ile ilgili geri bildirim yapar.

 

Koordinasyon Merkezi vasıtasıyla müdürlüklere aktarılan talep, müdürlüklerdeki Komşu Masa Personeli tarafından değerlendirilir. Komşu Masa Personeli, 48 saat içerisinde sorunu çözümleyebilir, iki iş gününü aşan bir durum söz konusu ise planlamaya alabilir veya yasal yetkisizlik nedeniyle hukuken çözemiyorsa da Koordinasyon Merkezi’ne talebinize dair yapılan işlem hakkında bilgi verir.

 

Komşu Masa’nın başvuru süreci “Nasıl yardımcı olabilirim?“ cümlesiyle başlar ve “Başka bir arzunuz var mı?“ sorusuyla tamamlanmış olur.

 

Projenin hayat geçmesi ile Komşu Masa Şişlili komşularına “Şişli’de Hayat Var”, “Şişli'de Komşuluk Var” dedirten hizmetler sunmaya devam etmektedir.

 

Çağrı Merkezi: 444 31 12
Whatsapp Hattı: 0549 806 16 76
Web sitesi: www.komsumasa.com
E-posta: komsumasa@sisli.bel.tr

bottom of page