top of page
Komşu İletişim Merkezi Halkla İlişkiler ve İletişim Projesi

KARTAL BELEDİYESİ - KOMŞU İLETİŞİM MERKEZİ

İstanbul Kartal Belediyesi “Komşu İletişim Merkezi” projesi çalışmalarına başlamış olup, pilot uygulama dönemi başarıyla tamamlanmıştır. Proje başlangıcından itibaren Kartallı komşularına” İyi ki varsınız” dedirten hizmetler sunmaya devam etmektedir.

 

Kartallı komşularımızın istek, öneri ve şikâyetlerini aracısız olarak kayıt altına almak; komşularımızdan gelen talepleri çözüm odaklı bir yaklaşımla değerlendirerek, 48 saat içerisinde sonuçlandırmak amacıyla Komşu İletişim Merkezi Halkla İlişkiler Projemizi hayata geçirdik.

 

Komşu İletişim Merkezi ’ne belediye ana hizmet binamızın giriş katında yer alan Başvuru Masası, 7/24 görev yapan Çağrı Merkezi, Mahallelerimize giderek, talep ve şikâyeti yerinde kayıt altına alan Gezici Ekipler, Sosyal Medya, E-Posta, Web, Dilekçe, Kaymakamlık Açık Kapı, CİMER ve Whatsapp Şikâyet Hattı üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Komşu İletişim Merkezi’nde talep alındığı anda talebin takibi için bir Talep Takip Numarası oluşturulur. Talebi açan komşumuzun bizlere bıraktığı iletişim numarasına 1 dakika içinde bir bilgi mesajı gönderilir. Bu mesajda taleple ilgili bir Başvuru Takip Numarası da yer alır. Başvuru numarası ile açmış olduğunuz talebin işlem sürecini https://kimer.kartal.bel.tr web adresimizden sorgulayabilirsiniz.

 

Komşu İletişim Merkezine, iletişim kanalları üzerinden ulaşan ve kayıt altına alınan talepler Koordinasyon Merkezi’ne iletilir. Talepler, Koordinasyon Merkezi personelleri tarafından ilgili müdürlüklere yönlendirir. Yönlendirilen talepler müdürlüklerde görev yapan Komşu İletişim Merkezi müdürlük temsilcileri tarafından değerlendirilir.

 

Gelen taleplerin çözüm süreci takip sorumluluğu müdürlük temsilcisindedir. Müdürlük temsilcileri talebi 48 saat içerisinde çözümleyebilir. Şayet çözüm süreci iki iş gününü aşan bir durum söz konusu ise planlamaya alabilir veya yasal yetkisizlik nedeniyle hukuken çözemiyorsa da Koordinasyon Merkezi’ne talebe dair yapılan işlem hakkında bilgi verir. Koordinasyon Merkezi talebin kurum içerisindeki takipçisidir ve en geç 48 saat içerisinde vatandaşa geri bildirim yapar.

 

Komşu İletişim Merkezi’nin vatandaşlar ile iletişim süreci “Size nasıl yardımcı olabilirim?” sorusuyla başlar ve süreç sonunda vatandaş memnuniyeti ölçümlenerek, “Başka bir arzunuz var mı?” sorusu ile sonlandırılır.

 

Çağrı merkezi: 444 4 578

Whatsapp Hattı: 0532 136 90 90

Web sitesi: https://kimer.kartal.bel.tr

Mail adresi: kimer@kartal.bel.tr

bottom of page