top of page
Güvercin Masa Halkla İlişkiler ve İletişim Projesi

KUŞADASI BELEDİYESİ - GÜVERCİN MASA

Kuşadası Belediyesi “Güvercin Masa” projesi Kasım 2019 tarihinde tarihinde başlamıştır.

Başladığı günden itibaren adalı vatandaşlarına “Çözüm Burada” sloganını Açık Kapı projesinin ana sloganı olan “Gülümse-Dinle-Çöz” ile deneyimletmeye devam etmektedir.

 

Vatandaşların istek, öneri ve şikâyetlerini aracısız olarak kayıt altına almak; komşularımızdan gelen talepleri çözüm odaklı bir yaklaşımla değerlendirerek, 48 saat içerisinde sonuçlandırmak amacıyla “Güvercin Masa” çalışmalara başlamıştır.

 

Belediye ana hizmet binasının giriş katında yer alan Başvuru Masası, 7/24 görev yapan Çağrı Merkezi, mahallelere giderek, talep ve şikâyeti yerinde kayıt altına alan Gezici Ekipler, Sosyal Medya,

E-Posta, Dilekçe üzerinden Güvercin Masaya ulaşabilirsiniz.

 

Güvercin Masa’ ya iletişim kanalları üzerinden ulaşan ve kayıt altına alınan talepler Koordinasyon Merkezi’ne iletilir. Talepler, Koordinasyon Merkezi personelleri tarafından ilgili müdürlüklere yönlendirilir. Yönlendirilen talepler müdürlüklerde görev yapan temsilciler tarafından değerlendirilir.

 

Müdürlük temsilcileri talebi 48 saat içerisinde çözümleyebilir. Şayet çözüm sürecinde iki iş gününü aşan bir durum söz konusu ise planlamaya alabilir veya yasal yetkisizlik nedeniyle hukuken çözemiyorsa da Koordinasyon Merkezi’ne talebe dair yapılan işlem hakkında bilgi verir. Koordinasyon Merkezi talebin kurum içerisindeki takipçisidir ve en geç 48 saat içerisinde vatandaşa geri bildirim yapar.

 

Güvercin Masa ekiplerinin vatandaşlar ile iletişim süreci “Size nasıl yardımcı olabilirim?” sorusuyla başlar ve süreç sonunda vatandaş memnuniyeti ölçümlenerek, “Başka bir arzunuz var mı?” sorusu ile sonlandırılır.

 

Şu anki iletişim bilgileri bu şekildedir:

 

Güvercin Masa: 0 256 460 40 40

Santral: 0 256 460 40 00

Faks: 0 256 614 15 80

E-posta: info@kusadasi.bel.tr

Kayıtlı E-Posta Adresi (KEP): kusadasibelediyesi@hs01.kep.tr

bottom of page