top of page
Türkiye'nin En İyi İlçe Belediyeleri Listesi

"Türkiye'nin En İyi İlçe Belediyeleri" listesi,

Açık Kapı Halkla İlişkiler ve İletişim Projelerinin uygulandığı belediyelerden oluştu.

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi’nin (AKAM) Başkanı Kemal Özkiraz, Türkiye’nin en başarılı ilçe belediye başkanlarını açıkladı.

Artı Tv’de yayınlanan Ankara Gündemi programında, Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi’nce yapılan Covid-19 Pandemisinin Toplumsal/Ekonomik ve Siyasal Etkileri Araştırması konuşuldu. Araştırmayı yapan Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi’nin (AKAM) Başkanı Kemal Özkiraz, Türkiye’de ilçeler bazında CHP’li Muratpaşa Belediyesi’nin başarı oranı en yüksek ilçe çıktığını söyledi.

İNSANA DOKUNAN BELEDİYELER

Pandemi sürecinde sadece Antalya’da son bir ayda 153 bin kişinin işsiz kaldığına işaret eden Özkiraz; “Türkiye’de ilçeler bazında en yüksek Muratpaşa çıktı. Arkadaşlarım var, Muratpaşa Belediyesi’ne sordum nedir? Bir masa uygulamaları var. İnsanlar telefon ediyor ‘Yardıma ihtiyacım var’ diyor, akşama yardım gidiyor, bu kadar basit bir sistem. İhtiyacı olan insan veya yardıma ihtiyacı olan insanlar arıyor, ‘Bizim yardıma ihtiyacım var’ diyor, En yüksek beğeni olan yerler yardımı en kolay vatandaşa ulaştıran belediyeler. Dokunan belediyelerin hem kendi oy oranlarını hem partilerinin oy oranlarını arttırdıklarını hem de vatandaştan takdir gördüklerini görebiliyoruz” dedi.

En iyi belediyeler

30 BÜYÜKŞEHİRİN 90 İLÇESİNDE

Özkiraz’ın, sözünü ettiği Covid-19 salgını sırasında yerel yönetimlerin başarı algısı araştırmasının saha çalışması, İstanbul merkezli Veri Toplama Merkezi VTM tarafından; 6-7 Mayıs tarihleri arasında 30 büyükşehir belediyesi ve bunlara bağlı 90 ilçede yapıldı. Araştırmada, İlçe belediyenizin koronavirüs salgını sırasındaki sosyal yardım ulaştırma performansını nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusuna alınan cevaba göre:

30 BÜYÜKŞEHİRİN 90 İLÇESİNDE

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal yüzde 78.3 oranında başarılı görülerek 90 ilçe belediye başkanı arasında ilk sırada yeraldı. Başkan Uysal’ı; yüzde 71.3’le İstanbul Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, yüzde 68.2 ile Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yüzde 68 ile Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve yüzde 66.5 ile Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin takip etti.

Turunuç Masa En İyi Belediye

MURATPAŞA BELEDİYESİ ÇALIŞMALARI

Özkiraz ve Ankara Gündemi programını hazırlayan gazeteci Sibel Hürtaş, ulaşılabilir ve ihtiyaçları çabuk karşılıyor olmanın takdir topladığını belirtti. Programda, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal tarafından yapılan; tüm ilçeye kapı kapı, yıkanabilir yüzde yüz pamuktan maske dağıtımı, dezenfeksiyon, komsumeclisi.com uygulaması üzerinden ihtiyaç sahibi ile yardım yapanı buluşturan dayanışma sistemi ve belediye uhdesindeki 70 dönümlük alana mısır ekimi çalışmalara dikkat çekildi.

Haber Linkleri

AÇIK KAPI Halkla İlişkiler ve İletişim Projesi, Gönen Orhan tarafından geliştirilip, Beşiktaş Sekizinci Noterliğinin 21 Temmuz 1999 tarih ve 37319 sayılı onayıyla,  Türk Patent Enstitüsü, Marka Tescil Belgesi: 25 Şubat 2015 tarihinde, 2015 16114 marka no ile Ceren Tanıtım Ltd. Şti.ye tescil edilmiştir.

AÇIK KAPI Projesine ait bilgiler Gönen Orhan’ın “DOKUN: Yerel Yönetimler Halkla İlişkiler ve İletişim El Kitabı”nda” 63-70 sayfalarında  Açık Kapı başlığı altında  yer almaktadır.

AÇIK KAPI Halka İlişkiler ve İletişim projesine ait domainler acikkapi.org, acikkapiiletisim.org, acikkapiiletisim.com, herkeseacikkapi.com olmak üzere Ceren Tanıtım Ltd.Şti.’ye tescillidir.

Gönen Orhan tarafından geliştirilip, telif ve proje onayları Ceren Tanıtım Ltd. Şti.ye ait olan AÇIK KAPI projesinin ilk uygulama yeri Muratpaşa Belediyesi olmuştur. 

bottom of page