top of page
Efe Masa Halkla İlişkiler ve İletişim Projesi

EFELER BELEDİYESİ - EFE MASA

Aydın Efeler Belediyesi “Efe Masa” projesi çalışmaları Şubat 2020 tarihinde başlamıştır. Henüz projenin daha pilot çalışma döneminde bile “Marka Şehir Efeler” sloganını vatandaşlarına fark yaratan hizmetler sunarak deneyimletmeye ve her gün memnuniyet çıtasını yükletmeye devam etmektedirler.

Vatandaşların istek, öneri ve şikâyetlerini aracısız olarak kayıt altına almak; komşularımızdan gelen talepleri çözüm odaklı bir yaklaşımla değerlendirerek, 48 saat içerisinde sonuçlandırmak amacıyla “Efe Masa” çalışmalara başlamıştır.

 

Belediye ana hizmet binasının giriş katında yer alan Başvuru Masası, 7/24 görev yapan Çağrı Merkezi, mahallelere giderek, talep ve şikâyeti yerinde kayıt altına alan Gezici Ekipler, Sosyal Medya, E-Posta, Web, Dilekçe, Kaymakamlık Açık Kapı, CİMER ve Whatsapp Hattı üzerinden Efe Masaya ulaşabilirsiniz.

 

Efe Masa’ ya iletişim kanalları üzerinden ulaşan ve kayıt altına alınan talepler Koordinasyon Merkezi’ne iletilir. Talepler, Koordinasyon Merkezi personelleri tarafından ilgili müdürlüklere yönlendirilir. Yönlendirilen talepler müdürlüklerde görev yapan temsilciler tarafından değerlendirilir.

 

Müdürlük temsilcileri talebi 48 saat içerisinde çözümleyebilir. Şayet çözüm sürecinde iki iş gününü aşan bir durum söz konusu ise planlamaya alabilir veya yasal yetkisizlik nedeniyle hukuken çözemiyorsa da Koordinasyon Merkezi’ne talebe dair yapılan işlem hakkında bilgi verir. Koordinasyon Merkezi talebin kurum içerisindeki takipçisidir ve en geç 48 saat içerisinde vatandaşa geri bildirim yapar.

 

Efe Masa ekiplerinin vatandaşlar ile iletişim süreci “Size nasıl yardımcı olabilirim?” sorusuyla başlar ve süreç sonunda vatandaş memnuniyeti ölçümlenerek, “Başka bir arzunuz var mı?” sorusu ile sonlandırılır.

 

Çağrı merkezi: 444 80 09

Whatsapp Hattı: 0533 706 01 09

Web sitesi:  www.efeler.bel.tr

Mail adresi: efemasa@efeler.bel.tr , efeler@efeler.bel.tr

bottom of page