top of page
cankaya-belediyesi-jpg

ÇANKAYA BELEDİYESİ - ÇANKAYA İLETİŞİM MERKEZİ

Ankara Çankaya Belediyesi “Çankaya İletişim Merkezi” projesi Eylül 2022 tarihinde faaliyete geçmiştir.
 
Çankaya İletişim Merkezi, Çankayalıların istek, öneri ve şikâyetlerini doğrudan almak ve gelen talepleri çözüm odaklı bir yaklaşımla değerlendirerek çözüme ulaştırmak adına hayata geçirilmiştir.
 
Çankaya İletişim Merkezi; belediyenin ana hizmet binası bitişinde konumlanmış olup; başvuru masası, 7/24 çağrı merkezi, sosyal medya, web, mail, dilekçe, yasal kanallar (Açık Kapı, CİMER) vb. yollardan; Çankayalıların istek, öneri ve şikâyetleri kayıt altına alınıyor. Vatandaşlarımızın taleplerini aldığımız anda telefonlarına SMS ile bilgilendirme yapıyoruz ve SMS’de ileteceğimiz başvuru numarası ile vatandaşlarımızın da talepleri hakkında istedikleri an bilgi almalarını sağlıyoruz.
 
Çankaya İletişim Merkezi Halkla İlişkiler ve İletişim Projesi’nde, talep alt birimler tarafından alınır alınmaz Çankaya İletişim Merkezi Koordinasyon birimine iletilir. Koordinasyon Merkezi, talebin kurum içerisindeki takipçisidir ve en geç 48 saat içerisinde vatandaşlarımıza dönerek süreç ile ilgili geri bildirim yapar. 
 
Koordinasyon Merkezi vasıtasıyla müdürlüklere aktarılan talep, müdürlüklerdeki Çankaya İletişim Merkezi temsilcisi personel tarafından değerlendirilir. Çankaya İletişim Merkezi temsilci personeli, 48 saat içerisinde sorunu çözümleyebilir, iki iş gününü aşan bir durum söz konusu ise planlamaya alabilir veya yasal yetkisizlik nedeniyle hukuken çözemiyorsa da Koordinasyon Merkezi’ne talebinize dair yapılan işlem hakkında bilgi verir. 
 
Çankaya İletişim Merkezi’nin başvuru süreci “Nasıl yardımcı olabilirim?” cümlesiyle başlar ve “Başka bir arzunuz var mı?” sorusuyla tamamlanmış olur.

 

Çağrı merkezi: 444 06 01
Whatsapp Hattı: 0505 167 19 67
Mail adresi: iletisimmerkezi@cankaya.bel.tr
Adres: Ziya Gökalp Caddesi No: 11 Kızılay/Ankara
Sosyal Medya: Facebook, Instagram, Twitter; @cankayailetmer

bottom of page