top of page
Bornova İletişim Merkezi

BORNOVA BELEDİYESİ - BORNOVA İLETİŞİM MERKEZİ

İzmir Bornova Belediyesi “Bornova İletişim Merkezi” projesi Eylül 2021 tarihinde faaliyete geçmiştir.

 

Bornova İletişim Merkezi, Bornovalıların istek, öneri ve şikâyetlerini doğrudan almak ve gelen talepleri çözüm odaklı bir yaklaşımla değerlendirerek çözüme ulaştırmak adına hayata geçirilmiştir.

 

Bornova İletişim Merkezi; belediyenin ana hizmet binası bitişinde konumlanmış olup; başvuru masası, 7/24 çağrı merkezi, gezici ekipler, sosyal medya, web, mail, dilekçe, yasal kanallar (Açık Kapı, CİMER) vb. yollardan; Bornovalıların istek, öneri ve şikâyetleri kayıt altına alınıyor. Vatandaşlarımızın taleplerini aldığımız anda telefonlarına SMS ile bilgilendirme yapıyoruz ve SMS’de ileteceğimiz başvuru numarası ile vatandaşlarımızın da talepleri hakkında istedikleri an bilgi almalarını sağlıyoruz.

 

Bornova İletişim Merkezi Halkla İlişkiler ve İletişim Projesi’nde, talep alt birimler tarafından alınır alınmaz Bornova İletişim Merkezi Koordinasyon birimine iletilir. Koordinasyon Merkezi, talebin kurum içerisindeki takipçisidir ve en geç 48 saat içerisinde vatandaşlarımıza dönerek süreç ile ilgili geri bildirim yapar. 

 

Koordinasyon Merkezi vasıtasıyla müdürlüklere aktarılan talep, müdürlüklerdeki Bornova İletişim Merkezi temsilcisi personel tarafından değerlendirilir. Bornova İletişim Merkezi temsilci personeli, 48 saat içerisinde sorunu çözümleyebilir, iki iş gününü aşan bir durum söz konusu ise planlamaya alabilir veya yasal yetkisizlik nedeniyle hukuken çözemiyorsa da Koordinasyon Merkezi’ne talebinize dair yapılan işlem hakkında bilgi verir. 

 

Bornova İletişim Merkezi’nin başvuru süreci “Nasıl yardımcı olabilirim?” cümlesiyle başlar ve “Başka bir arzunuz var mı?” sorusuyla tamamlanmış olur.

 

Çağrı merkezi: (0232) 999 19 19

Whatsapp Hattı: 0530 214 50 35

Web sitesi:  https://iletisimmerkezi.bornova.bel.tr

Mail adresi: iletisim@bornova.bel.tr

Adres: Fevzi Çakmak Cad. No:34/A Kazım Dirik Mah. Bornova/İzmir
Sosyal Medya: Facebook, Instagram, Twitter; @bornovabld

bottom of page